I. USK JA VALGUSE KUTSUMUS

Usk ja Valgus on kogukondlik liikumine. Nende kogukondade keskmes on rohkem või vähem tõsise vaimse puudega inimesed: lapsed, noorukid või täiskasvanud. Nad on ümbritsetud oma pere ja sõprade, eriti noorte inimeste poolt.
Usk ja Valgus annab vaimse puudega isikutele võimaluse olla tunnustatud ja kasutada oma andeid ja avastada rõõmu sõprusest.
Vanematele pakub Usk ja Valgus  tuge nende katsumustes ja aitab neil paremini mõista nende laste sisemist ilu. Mitmed neist omakorda muutuvad jõuallikas ja on abiks teistele vanematele, kes on rusutud oma kannatustes ja igapäevastes raskustes.

Vaimupuudega isikute vennad ja õed on kutsutud hindama seda, et puudega inimene võib olla elu ja ühtsuse allikas; kui see isik häirib nende elu, võib ta ka muuta ja kirgastada seda.
Tänu vaimupuudega isikule jõuavad sõbrad samuti arusaamisele, et on olemas teine maailm, kui see, konkursi, raha ja materiaalsete naudingute maailm; need, kes on nõrgad ja vaesed kutsuvad neid helluse ja truuduse, kuulamise ja ustavuse maailma.
Kogukonnad ei ole paiksed, vaid nende liikmed kohtuvad regulaarselt ja loovad omavahel sidemeid, mis süvenevad üha nende raskuste ja lootuse osaduses: pidutsemise osaduses, palve ja armulaua muu pühitsuselu osaduses. Need kogukonnad koosnevad tavaliselt umbes kolmekümnest inimesest.