III. Usk ja Valgus TEGEVUSED

1. Kogukondlik liikumine

Usk ja Valgus on kogukondlik liikumine. Olulisim peitub usalduse ja sõpruse poolt loodud liikmetevahelistes  sidemetes, mille allikas on Jeesus.

2. Kohtumised ja palverännakud

Kogukondadel võib peale korraliste koosolekute olla ka palju muid tegevusi. Need tekivad vastavalt üksikisikute vajadustele ja loovusele ning inspiratsioonile Jumalalt. Nende algatuste seas on puhkelaagrid, retriidid ja palverännakud ....

Teisalt on korraldavad teatud kogukonnad vahendeid eri tegevusi vaimupuudega inimestele, võimaldades nende vanemail puhata.
On ka mõned tegevused, mis ei ole Usk ja Valguse ala: näiteks institutsioonide loomine või juhtimine, hooldekodud, koolid, seminarid või "puhkusekodud." Need jätame asjakohaselt kvalifitseeritud ühendustele, mis võivad olla inspireeritud Usk ja Valguse eeskujust.

3. Koostöö teistega

Usk ja Valgus meelsuse ja missiooni vaimus on oluline, et Usk ja Valgus kogukonnad teevad koostööd võimalikult paljude teiste ühenduste ja liikumistega, mis on vaimse puudega inimeste ja nende perede teenistuses.

4. Üks üleilmne pere

Usk ja Valgus kogukonnad üle kogu maailma moodustavad ühe suure rahvusvahelise perekonna harud. Igal kontinendil, tsoonis, riigis kanname üksteise koormaid, kannatusi ja rõõme. Solidaarsus väljendub rahalise toetuse jagamises Usk ja Valguse eluks, aga ka jagades oma konkreetsete andide tulemusi, nende sõprust, nende kogemuste tarkust ja nende ustavust palves. Nagu ühe pere liikmed, püüavad kogukonnad elada armastuses ja ühtsuses.

* * *

Harta esitati Peaassambleele 26. oktoobril 1980 (Lourdes). See võeti vastu ajutiselt üheaastaseks perioodiks rahvuskoordinaatoritele tundmaõppimiseks ja täiendamiseks. Harta võeti ühehäälselt vastu Peaassambleel 1982 (Wetherby, Inglismaa). Täiendavad muudatused võeti vastu üldkogul 1984 (Rooma), 1986 (Santo Domingo), 1990 (Edinburgh), 1994 (Varssavi), 1998 (Quebec) ja 2002 (Rooma). Harta on vastu võetud ja muudetud 75% häälteenamusega.
Märkus: eespool kasutatud Püha Pauluse tsitaadid pärinevad 1997.a. Piiblist.